Dobra forma dzięki fitness

Najprostsze sposoby na zwiększenie spalania kalorii są łatwe. Wchodź po schodach, zamiast jeździć windą za każdym razem, gdy masz do przejścia trzy piętra lub mniej. Spacer po obiedzie może pomóc w tra­wieniu i poprawić nastrój tak samo jak spalić kalorie. Innymi mało obciążającymi zajęciami mogą być przyjemne czynności, które lubisz, takie jak uprawianie ogródka, golf, sprzątanie podwórka, grabienie liści i sadzenie drzew. Czynności tego rodzaju zaplanuj na każdy weekend, aby utrzymać mięśnie i kości w ruchu.

Jednym ze sposobów na przestrzeganie tych codziennych zajęć i upewnienie się, że utrzymujesz je na ustalonym poziomie, jest sto­sowanie krokomierza. Można go kupić za około 40 złotych. Są to zwy­kle urządzenia elektroniczne lub mechaniczne, które liczą wszystkie zrobione przez ciebie kroki poprzez mały element unoszący się w górę i w dół przy każdym kroku. Czy wchodzisz po schodach, czy przecho­dzisz przez łąkę, twoje kroki zostaną zarejestrowane na krokomierzu. W czasie aktywnego dnia możesz przejść nawet 10 000 kroków. Gdy raz osiągniesz docelową liczbę kroków, staraj się utrzymać ją każdego dnia.

Poza tymi prostymi rzeczami, dołóż 30 do 45 minut dziennie spaceru na bieżni lub jazdy na rowerze stacjonarnym. Te kroki również będą się liczyły na krokomierzu. Kolejny powód do użycia krokomierza: pewne badania wykazują, że po 30 minutach ćwiczeń na bieżni lub rowerze możesz potraktować się łagodniej i zrezygnować z wyprowadzenia psa lub po prostu rozsiąść się na kanapie. W rezultacie twoja ogólna aktywność dzienna będzie taka sama jak przed rozpoczęciem regu­larnego programu ćwiczeń. Aby utrzymać serce w dobrym zdrowiu, ważne jest, by spacerować dodatkowo, poza regularnym treningiem.